اخبار رساشبکه های اجتماعی

چگونگی شخصی سازی فید اینستاگرام

چگونه صفحه فید اینستاگرام را شخصی‌سازی کنیم؟

این روزها اینستاگرام با هر آپدیت جدیدی که می دهد، برگ جدیدی از امکانات خود را رو می کند. قابلیت جدیدی که این روزها این شبکه اجتماعی به اپلیکیشن خود اضافه کرده است، امکان شخصی‌سازی فید اینستاگرام است.

قابلیت جالب و کاربردی که به ‌کمک آن، شما این امکان را دارید که مشخص کنید در صفحه اصلی اینستاگرام خود چه پست‌هایی را ببینید.

احتمالا شما هم از اینکه در صفحه اینستاگرام خود مدام چیزهای بی ربط را ببنید، کلافه می شوید و اینکه هیچ جور هم نمی توانید این وضعیت را تفییر دهید بیشتر کلافه کننده است.

حتما هم می دانید که تا به حال امکان شخصی‌سازی بخش فید اینستاگرام برای کاربران وجود نداشت و حالا هم فعالیت‌های کاربر تعیین می ‌کند چه نوع پست‌هایی به او نمایش داده ‌شود. فقط می توان گفت ترتیب نمایش پست‌ها مدت‌ها است که دیگر براساس زمان انتشار آن‌ها نیست.

همچنین عامل دیگری که تعیین کننده نوع پست‌هایی اینستاگرام است، بازدیدها و علاقه‌مندی‌ها در میان پست‌های افرادی است که در فهرست  Following‌های شما قرار دارند و بر اساس آنها پست‌های پیج‌هایی که فالو نکرده‌اید را به شما نشان می‌دهد.

خرید و فروش انواع ارز دیجیتال

اما اینستاگرام در به روز رسانی جدید خود از قابلیت جدید و خوشحال کننده ای خبر داد که علاوه بر امکان مشاهده پست‌ها به‌ ترتیب زمان، امکان محدود کردن فید اینستاگرام به پیج‌های موردعلاقه کاربر را فراهم می‌کند؛ اما در ادامه این مطلب ببینیم نحوه شخصی‌سازی فید اینستاگرام چگونه است؟

شخصی‌سازی فید در اینستاگرام

خب حالا برویم سراغ چگونگی شخصی‌سازی فید اینستاگرام. شخصی‌سازی فید اینستاگرام دو بخش جداگانه به نام‌های بخش Following و Favorites دارد. یعنی به بخش افرادی که دنبال می‌کنید و بخش موارد دلخواه یا همان علاقه‌مندی‌ها تقسیم می‌شود.

نوشته های مشابه

در واقع به این ‌صورت نیست که فید شخصی‌سازی‌ شده، مستقیماً جایگزین حالت پیش‌فرض نمایش فید اینستاگرام در صفحه اصلی شود.

فید افرادی که دنبال می کنید: طبق روال سابق در این بخش فقط پست‌های کاربرانی که دنبال می‌کنید، نشان داده می شود. پست‌های این فید براساس تاریخ پست‌ها است و همچنین پست‌های پیشنهادی را در این بخش نخواهید دید.

فید علاقه‌مندی‌ها: در این بخش شما می‌توانید فهرستی دلخواه از افراد و حساب‌های مورد علاقه خود بسازید. اما فقط می‌توانید صفحاتی که فالو کرده اید را به این لیست اضافه کنید و آخرین پست‌های آن‌ها در ۳۰ روز گذشته را به ‌ترتیب زمان ببینید.

خرید و فروش انواع ارز دیجیتال

این فهرست هم مانند فهرست Close friends امکان تغییر دارد؛ اما اینستاگرام اضافه یا حذف شدن حساب‌ها به فهرست علاقه‌مندی‌هایتان را به صاحبان آن صفحات اطلاع نمی‌دهد.

در نتیجه فیدهای دلخواه و افراد فالوشده در بخش‌های جداگانه‌ای قرار می‌گیرند، اما به هر حال کاربران را از این محدودیت خارج می‌کند.

نحوه شخصی‌سازی فید در اینستاگرام

برای شروع شخصی‌سازی فید اینستاگرام، اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی هوشمند خود باز کنید. در بالای اینستاگرام روی لوگو اینستاگرام ضربه بزنید، تا منو تغییر نمای فیدها باز شود. گزینه Favorites را انتخاب کنید.

در صفحه علاقه‌مندی‌ها، برای اضافه کردن حساب‌های مورد نظر خود روی Add Favorites یا آیکون ستاره‌دار مشابه با Close Friends در گوشه بالایی سمت راست ضربه بزنید. با این کار، وارد صفحه‌ای می شوید و لیستی از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید را می بینید.

اینستاگرام به‌ صورت خودکار تعدادی از حساب‌هایی که بیشتر با آن‌ها تعامل دارید را برای اضافه کردن به فهرست علاقه‌مندی‌ها پیشنهاد می‌کند. شما می‌توانید حداکثر ۵۰ حساب را به فهرست مورد‌علاقه خود اضافه کنید و هر زمان که بخواهید، در این لیست تغییر ایجاد کنید.

در‌ صورتی‌که هیچ‌یک از موارد پیشنهادی از حساب‌های مدنظرتان نیست، از بالا و سمت راست روی Remove all ضربه بزنید. برای تأیید پیشنهادها می‌توانید روی Confirm favorites ضربه بزنید.

اکنون اگر به فید Favorites برگردید و صفحه را رفرش کنید، شاهد آخرین پست‌های حساب‌های موردعلاقه‌تان خواهید بود. این حساب‌ها با یک نماد ستاره در سمت راست بالایی هر پست مشخص و پست‌هایشان نیز در فید اصلی شما بالاتر نشان داده خواهد شد.

برای مشاهده فید تمامی اکانت‌های فالوشده نیز تنها کافی است روی لوگو اینستاگرام ضربه بزنید و Following را انتخاب کنید.

توجه کنید که برای دسترسی به این ویژگی، باید اپلیکیشن اینستاگرام را به آخرین نسخه آپدیت کنید. با اینکه این قابلیت برای اکثر کاربران فعال شده است، احتمال دارد هنوز برخی از کاربران به آن دسترسی نداشته باشند یا حتی غیرفعال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا